CZERWCOWE RADOŚCI – DZIEŃ DZIECKA BOŻEGO

W sobotę, 16 czerwca, dzieci, które w maju przeżywały w naszej Parafii Rocznicę I Komunii świętej, wraz z rodzicami, udały się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Warszawskiej w Ożarowie Mazowieckim na I Dzień Dziecka Bożego. Była to okazja do dziękczynienia Bogu za dar Komunii świętej, dzięki której mieszka w naszych sercach, a także za dar chrześcijańskiego wychowywania.

O godz. 9.00 uczestniczyliśmy we Mszy świętej, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej. To wielka łaska uczestniczyć we Mszy świętej dla dzieci, której przewodniczy i homilię dialogowaną głosi Następca Apostołów (każdy biskup na ziemi jest następcą jednego z Apostołów, którzy dwa tysiące lat temu na tej ziemi towarzyszyli Jezusowi). Nakarmieni Bożym Słowem i Ciałem Pana zawierzyliśmy Dzieci Rocznicowe ze wszystkich parafii prowadzonych przez księży pallotynów Jezusowi Miłosiernemu. Ten podniosły Akt odczytał nasz Parafianin, Marcel Markowski.

Po Mszy świętej rozpoczęła się znakomita zabawa prowadzona przez profesjonalnych chrześcijańskich wodzirejów.

Że było znakomicie – potwierdza Kacper Dryja: „Bardzo podobał mi się wyjazd do Ożarowa Mazowieckiego. Podczas podróży oglądaliśmy z autokaru piękne widoki. Po Mszy świętej były różne zabawy i dobra muzyka. Najbardziej podobały mi się tańce, których uczyli nas świetni wodzireje. Graliśmy w piłkę na boisku, a na koniec jedliśmy kiełbaski z grilla. W drodze powrotnej zajechaliśmy na pyszne lody”.

Ufamy, że II Dzień Dziecka Bożego planowany w 2019 roku, stanie się jeszcze większym dziękczynieniem.

opr.do góry